Özel Projeler

HELİKOPTER PİSTİ SEDYE ASANSÖRÜ / ANKARA

Farklı atmosfer şartlarına uygun, helikopter pistine ulaşımı sağlamak için yüksek konforlu ve güvenli asansörler tasarlamaktayız.
Mesa Mesken A.Ş. tarafından 2015 yılında Ankara/İncek’te LÖSEV Lösemili Çocuklar Kenti projesi kapsamında helikopter pistinde hizmet verecek olan pist yönetmeliğine uygun sedye asansör tasarımımız tamamlanmıştır.

KABE - MEKKE

Özellikle ramazan ve hac döneminde yoğun ziyaretçi akımına uğrayan kutsal mekanda ilk ikili grubu 2003 yılında Bab Ajdad girişinde tesis edilen asansörlerle hacıların teras katına da ulaşılabilmeleri sağlanmıştır.

Görülen memnuniyet doğrultusunda Bab Safa girişinde hizmet verilen iki adet, iki duraklı elektrikli asansörün sökülerek burada da teras katına hizmet verecek asansörlerin yapılmasına da karar verilmiş ve çelik konstrüksiyonun yapımı da dahil olarak yeni asansörlerin tesisi firmamızca gerçekleştirilmiştir.

24 m. Seyir mesafesinde 2500kg taşıma kapasitesine sahip asansörler standartların sınırları da zorlanarak semer tipi tasarlanmıştır.

Her bir asansörde, frekans kontrollü olarak çalışan iki güç ünitesi paralel olarak hizmet vermekte ve asansörler 1,2 m/s hıza ulaşılabilmektedir.

İSDEMİR ÇELİK FABRİKASI

İskenderun da bulunan İsdemir Çelik fabrikasında kule içersinde 630 kg kapasiteli ex-proff yolcu asansörü hizmet vermektedir. Tehlikeli ortamlarda, zorunlu olarak kullanılacak cihazlar exproof özelliğinde olmalıdır. Exproof kelimesinin anlamı, patlamaya karşı korunmuş olmaktadır.

TURKCELL - MALTEPE

Turkcell’in Maltepe’deki operasyon merkezinde 1999 yılında servise verilen toplam 5 asansörün hepsi çekme silindirlerle tahrik edilmekte ve 1 m/s hızla hizmet vermektedirler.

BAYTUR A.Ş.’nin taahhüdü altında gerçekleştirilen binada tesis edilen asansörlerden iki tanesi komple çelik kule içinde çalışmaktadır. Çelik kule, panoramik kabinler ve detayları Mimar Mutlu Çilingiroğlu ile PERA MÜHENDİSLİK tarafından tasarlanmıştır.

İPEK KAĞIT - KARAMÜRSEL

Tek kademeli silindir ile tahrik edilen asansör,15 ton taşıma kapasitesi ile13,15m seyir mesafesinde hizmet vermektedir.

Karamürsel’de, deniz kıyısında bulunan fabrikada inşaat esnasında fore kazık makinası ile 15m derinliğinde silindir çukuru yapılmış ve izole edilmiş 700mm çapında muhafaza borusu şakülde yerleştirilerek sızdırmazlık sağlanmıştır. 1999 depremini de yaşayan asansörde hiçbir sorun yaşanmamıştır.

Asansör, kendi tasarımımız olan yukarı açılan 3 paneli frekans kontrollü kapılarla donatılmıştır.